Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca próbował przejechać policjanta

Data publikacji 02.02.2014

23-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który z nadmierną prędkością jechał daewoo matizem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając, próbował przejechać policjanta. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Po zatrzymaniu kierowcy okazało się, że jest pijany. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Sprawca trzeźwieje w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzuty za popełnione przestępstwa.

Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godz. 4, na ul. Sikorskiego w Nowej Dębie. Policjanci, patrolując ulice miasta, zwrócili uwagę na jadący od strony Rzeszowa samochód marki "Daewoo Matiz". Jego kierowca jechał z nadmierną prędkością. Policjant latarką dał znak do zatrzymania się pojazdu. Wtedy kierowca przyspieszył, skręcił w kierunku policjanta, chcąc go przejechać. W ostatnim momencie funkcjonariusz odskoczył przed pędzącym pojazdem, kierowca matiza zaczął uciekać.

Policjanci rozpoczęli pościg za samochodem. Po kilku minutach matiz skręcił w boczną ulicę Nowej Dęby, następnie zatrzymał się w śniegowej zaspie. Gdy funkcjonariusze podjechali do kierowcy, ten gwałtownie cofnął matizem, uszkadzając policyjny radiowóz.

Policjanci zatrzymali uciekiniera. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Był pijany. Badanie alkomatem wykazało 1,16 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Jak ustalili policjanci, na mężczyźnie ciążą dwa czynne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi.

Po wytrzeźwieniu 23-latek usłyszy zarzuty za popełnione przestępstwa.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony