Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamierzali wprowadzić na rynek blisko kilogram narkotyków

Data publikacji 03.02.2014

Kryminalni z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie po raz kolejny wymierzyli cios w krakowski narkobiznes. Do policyjnego aresztu trafiło kolejnych siedmiu dilerów w wieku od 24 do 36 lat, w mieszkaniach których zabezpieczono blisko 1 kg środków odurzających. Zatrzymanym przedstawiono już zarzuty.

Policjanci obserwowali podejrzanych oraz zbierali informacje niezbędne do rozpracowania i zatrzymania podejrzanych. Jak wynikało z ustaleń, dilerzy mieli mieli zamiar wprowadzić do obrotu znaczną ilość narkotyków. Podczas zatrzymania, w mieszkaniach wytypowanych mężczyzn funkcjonariusze zabezpieczyli 560 działek marihuany, 300 gram amfetaminy, środki syntetyczne służące do zwiększania objętości narkotyku, wagę elektroniczną, maszynki i rekwizyty do porcjowania, pieniądze oraz telefony komórkowe.

Zatrzymanym przedstawiono już zarzut rozprowadzania oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Zgromadzony materiał dowodowy obciąża ich karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przez cały 2013 rok krakowscy policjanci zatrzymali 815 osób związanych z obrotem narkotykami, którym przedstawiono 1551 zarzutów.

(KWP w Krakowie / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.67 MB)

Powrót na górę strony