Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpracowana grupa wyłudzająca kredyty

Data publikacji 03.02.2014

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi osobom zatrzymanym przez policjantów ze Strzelina, a podejrzanym o wyłudzanie kredytów. Rozpracowana grupa przestępcza oszukiwała banki, realizując zakupy ratalne m.in. drogiego sprzętu RTV i AGD. Policjanci już odzyskali towar o wartości ponad 25 tys. złotych. Zatrzymani, decyzją sądu, zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z komendy powiatowej w Strzelinie rozpracowali grupę przestępczą, zajmującą się wyłudzeniami kredytów. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie trzech podejrzanych. Są to osoby w wieku od 31 do 41 lat, mieszkańcy powiatu brzeskiego i strzelińskiego. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Nad tą sprawą funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pracowali od dwóch tygodni. Z ustaleń policjantów wynika, że grupa oszukiwała banki, realizując zakupy ratalne. Sprawcy namawiali osoby postronne, aby na swój dowód osobisty i oświadczenie o zatrudnieniu, kupowali w sklepach m.in. drogi sprzęt RTV i AGD. W zamian oferowali im kilkuset złotych.

Podejrzani bardzo starannie instruowali osoby, jak i co mają mówić, dokonując zakupów. Osoby, które kupowały, z reguły nie miały jak spłacić rat, które zaciągały. Sprawcy pozyskany towar sprzedawali innym osobom po atrakcyjnych cenach.

Policjanci odzyskali już towar o wartości ponad 25 tys. złotych. Wobec zatrzymanych, po przedstawieniu im zarzutów, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu, sprawdzając m.in. ile ostatecznie takich oszustw podejrzani mają na koncie.

Zatrzymanym, za czyny, o które są podejrzani, grozi teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony