Aktualności

Skuteczni w odzyskiwaniu skradzionych pojazdów

Data publikacji 03.02.2014

Policjanci odzyskali kolejne auto, które w kwietniu 2013 roku zostało utracone na terenie Niemiec. Wart 140 tysięcy złotych samochód został zabezpieczony na parkingu policyjnym. 37-letniemu Michałowi B. za paserstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

BMW M-3 to kolejny już w tym roku odzyskany przez międzyrzeckich policjantów samochód. Funkcjonariusze wydziału prewencji oraz wydziału kryminalnego podczas wspólnych działań ustalili i zabezpieczyli na terenie jednego z garaży w Międzyrzeczu warte ok. 140 tys. zł. luksusowe auto. Według ustaleń mundurowych, pojazd został skradziony w kwietniu 2013 roku na terenie Niemiec. Mężczyzna, który przetrzymywał je w wynajmowanym przez siebie garażu, został zatrzymany. Usłyszał już zarzut paserstwa, za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu.

Styczeń 2014 roku był bardzo pracowity dla międzyrzeckich policjantów, zwłaszcza jeżeli chodzi o przestępczość samochodową. W efekcie swoich działań zabezpieczyli 22 luksusowe samochody oraz setki części pochodzących z kradzionych na terenie Niemiec aut. Wartość  pojazdów objętych postępowaniem wynosi ok. 3 mln zł. Podczas działań policjanci zatrzymali trzy osoby mające związek z nielegalnym procederem - obrotem utraconymi pojazdami z terenu Niemiec. Dwie z nich  usłyszały zarzuty paserstwa.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony