Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści wyłudzili blisko 20 tys. złotych

Data publikacji 03.02.2014

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o szereg oszustw przy wykorzystaniu ogłoszeń w serwisie internetowym. Sprawcy oferując do sprzedaży telefony komórkowe oszukali 34 osoby z terenu kraju. Straty jakie spowodowali sięgają blisko 20 tys. złotych. Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali dwie osoby podejrzane o oszustwo: 23-letnią kobietę i 24-letniego mężczyznę. Zatrzymani to mieszkańcy Wałbrzycha. Sprawcy podając fikcyjne dane osobowe wystawiali w serwisie internetowym ogłoszenia o sprzedaży telefonów komórkowych, po czym kontaktując się z osobami wskazywali im do wpłacenia określone kwoty na swoje konto bankowe. Pomimo otrzymania zapłaty, nie wysyłali kupującym oferowanych telefonów. Z tego oszustwa uczynili sobie stałe źródło dochodu - wyłudzili blisko 20 tysięcy złotych.

Z zebranych materiałów wynika, że sprawcy oszukali 34 osoby z terenu całej Polski, doprowadzając ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Podejrzanym przedstawiono zarzuty oszustwa. Policjanci nie wykluczają, że pokrzywdzonych może być więcej.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony