Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad żoną

Data publikacji 04.02.2014

Policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego uratowali 72-letnią mieszkankę Żor po zgłoszeniu o niepokojącej sytuacji w jednym z mieszkań na osiedlu Powstańców Śląskich. Słysząc przeraźliwy krzyk i wołanie o pomoc funkcjonariusze wyważyli drzwi. W środku zastali leżącą w kałuży krwi kobietę, a nad nią rozjuszonego oprawcę. Dzięki dynamicznie prowadzonej interwencji, a ponadto profesjonalnie udzielonej pierwszej pomocy ofiara dzisiaj jest już bezpieczna.

Do zdarzenia doszło w sobotę rano. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że z jednego z mieszkań na osiedlu Powstańców Śląskich dochodzi krzyk i wołanie o pomoc. Natychmiast pod wskazany adres skierował patrol. Policjanci wchodząc do klatki usłyszeli hałas oraz błaganie o ratunek, przez okno mieszkania na parterze zauważyli mężczyznę uderzającego drewnianym przedmiotem inną osobę. Kiedy nikt im nie otworzył drzwi, a kobieta nadal wzywała pomocy, mundurowi bez wahania wyważyli je. Mieszkanie całe ubrudzone było krwią, na ziemi leżała ranna ofiara, a mężczyzna znęcający się nad nią nie reagował na polecenia munudrowych. Interweniujący błyskawicznie obezwładnili go, wezwali posiłki i ruszyli z pomocą kobiecie. 72-latka była przytomna, policjanci opatrzyli liczne rany tłuczone i cięte w okolicy szyi, głowy i dłoni, zatamowali krwawienie, a następnie wezwali pogotowie ratunkowe. Jej 72-letni mąż po zatrzymaniu został przewieziony na obserwację do szpitala psychiatrycznego. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy.

Gdyby nie błyskawiczna reakcja mundurowych i profesjonalnie udzielona pierwsza pomoc, atak mężczyzny mógłby zakończyć się tragicznym skutkiem. Dzisiaj 72-latka jest bezpieczna, a zadane rany nie zagrażają jej życiu. Śledczy wszczęli już dochodzenie, teraz czekają na opinię biegłych.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony