Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za sprzedaż nielegalnych środków odchudzających

Data publikacji 05.02.2014

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z ostródzkiej komendy zatrzymali 29-latka podejrzewanego o handel nielegalnymi tabletkami odchudzającymi. W mieszkaniu Michała K. kryminalni zabezpieczyli m.in. 1300 kapsułek farmaceutyku i narkotyki. Z ustaleń policjantów wynika, że 29-latek działał od co najmniej roku oferując do sprzedaży w Internecie nielegalne środki. Szacuje się, że tylko w ciągu trzech miesięcy mężczyzna mógł zarobić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Początkiem sprawy była praca zespołu zwalczającego cyberprzestępczość z KWP w Olsztynie. Policyjni eksperci ustalili, że mieszkaniec Ostródy może sprzedawać nielegalne farmaceutyki na odchudzanie. Odbiorcami leków mogło być nawet kilkaset osób z całej Polski. Sprawę przekazano do policjantów z Ostródy.

Wczoraj rano nastąpiła realizacja. Kryminalni w mieszkaniu 29-latka zabezpieczyli 13 opakowań, czyli 1300 tabletek odchudzających, narkotyki, wagę elektroniczną, kilka telefonów komórkowych, karty do aparatów, laptopa, dokumentację potwierdzającą transakcje, pieczątki. Sam podejrzewany został zaskoczony w miejscu pracy.

Trwają dalsze czynności w tej sprawie. Policjanci ustalają szczegóły internetowej działalności Michała K. Zabezpieczone środki zostaną poddane badaniom laboratoryjnym.

Z ustaleń policjantów wynika, że 29-latek działał od co najmniej roku oferując do sprzedaży nielegalne środki w Internecie. Policjanci docierają także do odbiorców tabletek. Szacuje się, że  tylko w ciągu trzech miesięcy zatrzymany wczoraj mężczyzna mógł zarobić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Prowadzone postępowanie dotyczyć będzie handlu substancjami psychotropowymi. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj zapadnie decyzja o zastosowaniu wobec 29-latka środka zapobiegawczego.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony