Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali dwa samochody z przebitymi numerami

Data publikacji 05.02.2014

Dwa odzyskane samochody z przebitymi numerami nadwozia, które zostały najprawdopodobniej skradzione za granicą, oraz zatrzymany 39-latek poszukiwany za oszustwa - to efekt pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej KWP w Gdańsku oraz mundurowych ze Słupska. Funkcjonariusze odzyskali lexusa oraz toyotę avensis warte ponad 400 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą  Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wraz z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku kilka dni temu ustalili miejsce parkowania dwóch samochodów sprowadzonych z Niemiec, o których dowiedzieli się,  że mają najprawdopodobniej przerobione numery nadwozia. By zabezpieczyć pojazdy, policjanci pojechali do Gdyni, gdzie na jednej z ulic znaleźli poszukiwaną toyotę avensis oraz lexusa RX450H.  Mundurowi przygotowali zasadzkę: obserwowali pojazdy i czekali na ich użytkowników. 39-latek został zatrzymany w chwili, gdy wsiadał do poszukiwanego lexusa. Okazało się, że gdynianin ścigany jest listem gończym za wcześniejsze oszustwa.

Policjanci przeszukali mieszkanie zatrzymanego mężczyzny i zabezpieczyli klucze do dwóch samochodów oraz dokumenty tych pojazdów. Odzyskane auta przetransportowano na policyjny parking. Mundurowi wstępnie ustalili, że samochody zostały sprowadzone z Niemiec, przebito im numery nadwozia i zarejestrowano w Polsce, podrabiając dokumenty. Wartość rynkowa aut to ponad 400 tys. zł.

39-letni mieszkaniec Gdyni został osadzony w areszcie śledczym, gdzie będzie odbywał karę za wcześniejsze przestępstwa i oczekiwał na dalsze decyzje wymiaru sprawiedliwości.

Mundurowi szczegółowo wyjaśniają okoliczności tych spraw oraz pracują nad ustaleniem prawowitych właścicieli zabezpieczonych samochodów i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Za przerobienie znaków identyfikacyjnych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony