Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 8-letniej dziewczynki

Data publikacji 05.02.2014

Wczoraj hrubieszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 8-latki. Niezwłocznie podjęto akcję poszukiwawczą, w której udział wzięło kilkudziesięciu policjantów. Wykorzystano do działań sprzęt noktowizyjny, śmigłowiec oraz psa służbowego z Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie. Dzięki sprawnej akcji mundurowych, dziecko odnalazło się całe i zdrowe po niespełna godzinie od zgłoszenia. Jak się okazało, 8-latka przebywała u koleżanki kilkaset metrów od domu.

Wczoraj po godzinie 17:00 dyżurny hrubieszowskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zaginięciu 8-latki. Na Policję zadzwoniła zaniepokojona matka, która zauważyła, że zniknęła jej córka, która miała się bawić na podwórku razem ze swoim rodzeństwem. Kobieta niezwłocznie zawiadomiła Policję.

Policjanci podjęli akcję poszukiwawczą, do której zaangażowano kilkudziesięciu policjantów, a także przewodnika z psem służbowym. Do działań wykorzystano sprzęt noktowizyjny oraz śmigłowiec z Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie. Mundurowi sprawdzali kolejne mieszkania w poszczególnych klatkach schodowych, a także teren ogródków działkowych i garaży.          

Bawiące się z zaginioną 8-latką dzieci powiedziały mundurowym, że dziewczynka prawdopodobnie oddaliła się z miejsca z koleżanką.

Po niespełna godzinie od zgłoszenia zaginięcia, dziecko odnalazło się całe i zdrowe. Jak się okazało, 8-latka poszła bawić się z innym dzieckiem do jego domu, nie informując o tym rodziców.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony