Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany dzięki współpracy polskich i niemieckich policjantów

Data publikacji 05.02.2014

Dzięki współpracy policjantów polskich i niemieckich, zatrzymany został Kamil K. – poszukiwany na podstawie ENA wydanego przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. 30-latek działał w grupie przestępczej zajmującej się eksportem odzieży, której członkowie nie uiszczając opłat celnych, przywłaszczyli ok. 65 mln EURO.

Kamil K. był poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Mężczyzna działał w grupie przestępczej zajmującej się eksportem odzieży do Niemiec i ma na swoim konie około 3 tys. czynów polegających na nie uiszczaniu opłat celnych na kwotę około 65 milionów EURO.

Zatrzymanie Kamila K., do którego doszło w styczniu 2014 r. w Słubicach, było możliwe dzięki szeroko zakrojonej współpracy polskich i niemieckich policjantów. Czynności operacyjne prowadzili w tej sprawie funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji. Przez cały czas trwała również współpraca z Oficerem Łącznikowym Niemiec.

Zatrzymanie Kamila K. było możliwe również dzięki zaangażowaniu policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Podczas zatrzymania mężczyzna nie stawiał oporu. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

WPiIO BSK KGP / pt

 

Powrót na górę strony