Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali kradzione samochody

Data publikacji 06.02.2014

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie wspólnie z policjantami CBŚ KGP odnaleźli i odzyskali dwa skradzione samochody. Opel Insignia i Subaru Forester skradziono w połowie stycznia z jednego z lubelskich komisów samochodowych. Pojazdy ukryte zostały przez złodziei w dziupli na terenie gm. Spiczyn. Wartość odzyskanych samochodów szacowana jest na kwotę 90 tys. złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ KGP w miniony wtorek weszli na teren niezamieszkałej posesji w gm. Spiczyn. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że pod tym adresem znajduje się samochodowa dziupla. Informacje policjantów potwierdziły się, w stodole ujawnili i zabezpieczyli dwa samochody. Były to pojazdy marki Opel Insignia oraz Subaru Forester. 

Zabezpieczone samochody pochodzą z kradzieży z jednego z lubelskich komisów. Do przestępstwa doszło 16 stycznia br. Sprawcy włamali się najpierw do biura skąd skradli oryginalne kluczyki do pojazdów.

Zabezpieczone auta sprowadzone zostały do Polski przez właściciela komisu. Wartość odzyskanych pojazdów oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę 90 tys. złotych.

Lubelscy policjanci w dalszym ciągu pracują nad sprawą. Ma ona charakter rozwojowy.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony