Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dostawca pizzy złodziejem paliwa

Data publikacji 06.02.2014

Na gorącym uczynku kradzieży paliwa wpadł 28-letni mieszkaniec Lublina. Jak ustalili kryminalni, mężczyzna w okresie ostatnich trzech miesięcy dopuścił się łącznie ponad 30 kradzieży paliwa na różnych stacjach. Wpadł bo został rozpoznany na stacji paliw, gdzie wcześniej dopuścił się kradzieży. Szybko zaalarmowani policjanci z VII komisariatu nie pozwolili mu odjechać. Mirosław P. przyznał się do wszystkich zarzutów. Decyzją prokuratora oddany został pod dozór Policji.

Do kradzieży dochodziło w okresie ostatnich 3 miesięcy na terenie kilkunastu lubelskich stacji paliw. Sprawca podjeżdżał samochodami różnych marek, które zawsze zakryte miały tablice rejestracyjne. Za każdym razem tankował paliwo za kwotę poniżej 400 złotych, po czym nie płacąc odjeżdżał. Straty oszacowano na 8 tys. złotych.

Jak wynikało z ustaleń kryminalnych, każdorazowo był to ten sam sprawca, który zmieniał jedynie samochody. Funkcjonariusze dokładnie analizowali zabezpieczone dowody, w tym nagrania z monitoringu. Pozwoliło im to wpaść na trop sprawcy.

W minioną niedzielę operacyjni otrzymali informację, że na jedną ze stacji przyjechał poszukiwany mężczyzna. Policjanci zareagowali błyskawicznie i już chwilę później złodziej został zatrzymany. Okazał się nim Mirosław P. - 28-letni mieszkaniec Lublina. Trafił do policyjnego aresztu. Policjanci z VII komisariatu przy pomocy kolegów z „dwójki” udowodnili mu łącznie ponad 30 kradzieży. Mirosław P. usłyszał zarzuty. Przyznał się do wszystkich kradzieży. Okazało się, że jest dostawcą pizzy. Skradzione paliwo tankował do samochodów, którymi rozwoził pizze. Wyjaśnił, że starał się zawsze kraść paliwo za kwoty poniżej 400 złotych, aby w razie wpadki odpowiadać tylko za wykroczenia. Nie przewidział jednak, że może odpowiadać, że wszystkie czyny łącznie i będzie to przestępstwem.

Jak się okazało, Mirosław P. w listopadzie opuścił więzienie, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności. Karany był m.in. za włamania oraz kradzieże paliwa.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. W warunkach recydywy kara może zostać dodatkowo zaostrzona.

(KWP w Lublinie / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.66 MB)

Powrót na górę strony