Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał ponad 40 osób na terenie całego kraju

Data publikacji 06.02.2014

Kilkadziesiąt oszukanych osób na terenie całego kraju - to bilans przestępczej działalności młodego mężczyzny podejrzanego w sprawie prowadzonej przez wrocławskich policjantów. Za swoje czyny zatrzymany będzie teraz odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Wrocławscy policjanci z komisariatu na Psim Polu udowodnili zatrzymanemu mężczyźnie szereg oszustw. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca za pośrednictwem różnych portali aukcyjnych oferował sprzedaż lub zamianę sprzętu elektronicznego w postaci telefonów komórkowych, tabletów, mikrokomputerów oraz konsol do gier. Z zawieranych transakcji mężczyzna nigdy się nie wywiązywał, narażając w ten sposób pokrzywdzonych na straty sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych. Do tej pory policjanci udowodnili zatrzymanemu 41 takich czynów na szkodę osób z terenu całego kraju.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany 21 – latek z powiatu wrocławskiego czuł się na tyle pewnie w swoim procederze, iż proponował innym osobom współpracę, „gwarantując” szybkie zyski i wskazując, wprost, że podejmowane działania będą miały charakter przestępczy.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają kolejnych pokrzywdzonych.

Teraz za swoje czyny zatrzymany będzie odpowiadał przed sądem. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony