Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zareagował, gdy jego psy gryzły 26-latka

Data publikacji 06.02.2014

26-latek z Rogowa w powiecie żnińskim trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała po tym jak został pogryziony przez psy rasy pitbull. Jak ustalili śledczy, właściciel czworonogów przyczynił się do zdarzenia, gdyż chwilę wcześniej sam kilkakrotnie w obecności zwierząt uderzył pokrzywdzonego, a następnie nie zareagował, gdy te zaatakowały pokrzywdzonego. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek (4.02.14) około 16:00 w Rogowie, w powiecie żnińskim. Wtedy, policjanci otrzymali zgłoszenie o pogryzieniu mężczyzny przez psy rasy pitbull na terenie prywatnej posesji. W wyniku tego zdarzenia ciężkich obrażeń doznał 26-latek, który trafił do szpitala.

Początkowo, na podstawie wstępnych czynności procesowych wykonanych na miejscu zdarzenia, mundurowi stwierdzili, że mogło dojść do nieszczęśliwego wypadku z udziałem psów. Jednak szczegółowa analiza zebranego materiału dowodowego wykazała, że to właściciel czworonogów przyczynił się do zdarzenia. Okazało się bowiem, że na chwilę przed atakiem psów miał on kilkakrotnie uderzyć 26-latka w wyniku nieporozumień, do których między nimi doszło, a następnie nie zareagował gdy te gryzły pokrzywdzonego.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy i wytrzeźwienia, gdyż miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Wczoraj usłyszał zarzut. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony