Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny fałszywy wnuczek trafił do aresztu

Data publikacji 07.02.2014

Białostoccy policjanci zatrzymali koleją osobę podejrzaną o oszustwa metodą na wnuczka. Jest to już 17. zatrzymany w związku z tego typu przestępstwami, a 4. do tej sprawy.

Policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali 32-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie szeregu oszustw metodą na wnuczka. Jest to już 17. osoba zatrzymana do tej pory do tego typu przestępstw, a 4. do tej sprawy.

32-latek wspólnie z innymi osobami, w listopadzie ubiegłego roku, podając się za osobę z rodziny lub też policjanta czy funkcjonariusza CBŚ wyłudzał pieniądze od starszych mieszkańców Białegostoku i okolic. Zatrzymania pierwszych trzech osób biorących udział w tym procederze odbyły się już w listopadzie 2013 roku. Przedstawiono im łącznie 21 zarzutów. Obecnie cała trójka przebywa w areszcie.

Wczoraj 32-latkowi zostały przedstawione 3 zarzuty oszustwa oraz zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dziś sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Za oszustwa oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi mu nawet 12 lat więzienia.

(KWP w Białymstoku / mj)

Powrót na górę strony