Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o postrzelenie syna

Data publikacji 11.02.2014

Policjanci na terenie powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę, który postrzelił swojego 16-letniego syna. Chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Ojciec, po zdarzeniu, zamknął się w budynku. Po negocjacjach, z uwagi na okoliczności oraz zagrożenie życia, do działań przystąpili policyjni antyterroryści, którzy obezwładnili napastnika. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który postrzelił swojego 16-letniego syna. Do zdarzenia doszło 10 lutego br. około godziny. 19.00 w jednym z budynków na terenie Piechowic. Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał informacje, że do szpitala trafił 16-letni chłopiec z raną postrzałową.

Jak ustalili policjanci, to 49-letni ojciec postrzelił swojego 16-letniego syna. Po zdarzeniu mężczyzna zamknął się w budynku i zagroził popełnieniem samobójstwa. W związku z okolicznościami i tym, że 49-latek posiadał broń, na miejsce skierowano policyjnych negocjatorów, psychologa oraz policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Negocjatorzy oraz psycholog nawiązali z 49-latkiem kontakt i udało im się nakłonić go do odrzucenia broni. Jednak mężczyzna nadal groził popełnieniem samobójstwa. W tej sytuacji podjęto decyzję o wejściu siłowym do budynku. Kilka minut przed północą, po rozpoznaniu sytuacji, policyjni antyterroryści weszli do środka i obezwładnili napastnika. Mężczyzna po badaniach w szpitalu został umieszczony w policyjnym areszcie.

Obecnie policja i prokuratura wyjaśnia szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony