Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili usługi telekomunikacyjne za 350 tys. złotych

Data publikacji 13.02.2014

Chorzowscy policjanci, wspólnie ze stróżami prawa z Tarnowskich Gór, zatrzymali 8 osób podejrzanych o kilkadziesiąt wyłudzeń usług telekomunikacyjnych oraz towaru. Straty powstałe w wyniku działania podejrzanych oszacowano na 350 tys. złotych. Sprawcy zawarli umowy abonenckie, wyłudzając ponad 160 telefonów komórkowych. Zatrzymanym grozi teraz kara nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chorzowskiej komendy ustalili osoby, które w ciągu kilkunastu miesięcy wyłudziły usługi telekomunikacyjne i wykorzystywany do nich sprzęt. We wtorek w zatrzymaniu dwóch kobiet, w wieku 35 i 37 lat, oraz sześciu mężczyzn, w wieku od 22 do 41 lat, uczestniczyli chorzowscy i tarnogórscy stróże prawa.

Jak wynika z ustaleń śledczych, podejrzani zakładali fikcyjne firmy i spółki, na które zawierali umowy o usługach telekomunikacyjnych, wyłudzając w ten sposób telefony komórkowe. Sprawcy na podstawie sfałszowanych dokumentów zawarli 24 umowy abonenckie, wyłudzając 166 smartfonów. Straty powstałe w wyniku ich przestępczej działalności szacuje się łącznie na kwotę 350 tysięcy złotych.

Oszustom grozi kara 8 lat więzienia. Decyzją prokuratora zostali objęci dozorem policyjnym. Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Nie wykluczone są też dalsze zatrzymania.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony