Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany poszukiwany ośmioma listami gończymi

Data publikacji 14.02.2014

Sądeccy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Stary Sącz, który był poszukiwany ośmioma listami gończymi za rozboje i uszkodzenie mienia. W trakcie zatrzymania mężczyzna zaatakował policjanta – uderzył go butelką w twarz. 20-latek usłyszał już zarzuty, został przewieziony do zakładu karnego.

Do zdarzenia doszło 12 lutego w godzinach popołudniowych  kiedy policjanci ze Starego Sącza uzyskali informację, że w rejonie dworca w Barcicach mogą się znajdować osoby poszukiwane. Sądeccy wywiadowcy, którzy obserwowali dworzec, po jakimś czasie zauważyli mężczyznę odpowiadającego przekazanemu im rysopisowi. Gdy już zamierzali go zatrzymać, mężczyzna nagle uderzył funkcjonariusza w twarz butelką, którą trzymał w ręce, a następnie zaczął uciekać. Po chwili został zatrzymany i obezwładniony, a w efekcie trafił do policyjnego aresztu.
 
Teraz krewkiemu 20-latkowi grozi do trzech lat więzienia, wczoraj usłyszał zarzut zmuszania przemocą i groźbą funkcjonariusza publicznego do zaniechania czynności służbowych. Z uwagi na to, że poszukiwany był ośmioma listami gończymi m.in. za liczne rozboje i przestępstwa przeciwko mieniu, został przewieziony do zakładu karnego.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony