Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał pijany, potrącił policjanta i został zatrzymany

Data publikacji 17.02.2014

Zarzut czynnej napaści na policjanta oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości usłyszał 33-letni mieszkaniec powiatu polickiego, który podczas kontroli drogowej potrącił policjanta. Poszkodowany policjant wspólnie z drugim funkcjonariuszem zatrzymali kierowcę, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

14 lutego 2014 r. po godz. 14.00 dzielnicowi z Mierzyna w m. Bobolin zauważyli BMW, którego tor jazdy, przypominający chwilami slalom, mógł wskazywać na to, że kierowca jest pod wpływem alkoholu.

Jeden z funkcjonariuszy dał sygnał kierowcy BMW, aby ten zatrzymał się do kontroli. Gdy BMW zatrzymało się, jeden z policjantów podszedł do kierowcy, a drugi policjant stanął z przodu auta. Wtedy kierujący gwałtownie ruszył uderzając policjanta stojącego z przodu w prawą dłoń. BMW po przejechaniu kilkuset metrów zjechało i ugrzęzło na poboczu.

Policjanci obezwładnili kierowcę i założyli mu kajdanki. Dzielnicowi wylegitymowali mężczyznę i sprawdzili alkomatem. Kontrolowany przez nich 33-letni mieszkaniec powiatu polickiego miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyznę zatrzymano i zabrano do policyjnego aresztu.

Usłyszał on zarzuty karne czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego i kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 10  lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony