Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca fałszywego alarmu bombowego zatrzymany po kilku godzinach od zdarzenia

Data publikacji 18.02.2014

Policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który powiadomił o podłożeniu ładunku wybuchowego. Za wywołanie fałszywego alarmu może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (17.02.) około godz. 6.00, dyżurny krakowskiej Policji odebrał telefon od nieznanego mężczyzny, który poinformował o podłożeniu ładunku wybuchowego na budowie przy ul. Kapelanka w Krakowie. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policyjni pirotechnicy oraz przewodnicy z psami wyszkolonymi do wyszukiwania ładunków wybuchowych. Na miejscu podjęto decyzję o niewpuszczaniu pracowników na teren budowy, nie było więc potrzeby ewakuacji. Około godz. 9.00 policjanci zakończyli sprawdzanie budowy nie ujawniając ładunków wybuchowych. Równolegle trwało ustalanie sprawcy  fałszywego alarmu bombowego.

Już po kilku godzinach, około godz. 13.00 policjanci ustalili i zatrzymali w podkrakowskiej Skawinie 44-letniego sprawcę. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Jak ustalono, mężczyzna jest pracownikiem firmy budowlanej wykonującej roboty przy budowie biurowca. Za wywołanie fałszywego alarmu może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony