Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawców rozboju

Data publikacji 19.02.2014

Radomscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozboje na terenie miasta. Sąd zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na ulicy Prażmowskiego. Do mężczyzny podeszło dwóch sprawców i po doprowadzeniu go do stanu bezbronności zabrali mu pieniądze i telefon komórkowy. Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci z KP I zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzewanych o współudział w tym przestępstwie, przy których znaleziono skradziony telefon. To mieszkańcy Radomia w wieku 25 i 28 lat – obaj trafili do policyjnego aresztu.  

Następnie sprawą zajęli się policjanci z KP II i - jak się okazało -  dwa dni wcześniej zatrzymani dokonali rozboju na ulicy Zbrowskiego. Przewrócili 77-letnią kobietę, kopali po całym ciele, po czym zabrali jej torebkę. Wtedy sprawcy spłoszeni przez dwie przechodzące kobiety oddalili się w nieznanym kierunku, porzucając torebkę. Był z nimi wtedy jeszcze jeden mężczyzna, dlatego policjanci zatrzymali także 18-letniego mieszkańca powiatu przysuskiego.

W wyniku podjętych czynności dochodzeniowych policjanci ustalili, że mają na koncie jeszcze jeden rozbój, który miał miejsce miesiąc temu na ulicy Olsztyńskiej oraz włamanie do piwnicy.

Zatrzymanych mężczyzn policjanci doprowadzili do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty rozboju. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt. Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mg)

 

Powrót na górę strony