Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za łapownictwo oraz posiadanie broni i kontrabandy

Data publikacji 19.02.2014

Obietnicę wręczenia łapówki za odstąpienie od czynności służbowych zaproponował wczoraj wieczorem parczewskim policjantom 22-letni mieszkaniec gminy Dorohusk. W swoim samochodzie mężczyzna miał prawie 4 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy, broń gazową z podpiętym magazynkiem z amunicją oraz 3 maczety. Trefny towar znajdował się w bagażniku passata. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

Wczoraj wieczorem w jednej miejscowości gminy Milanów policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę vw passata, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością prawie 140 km/h. Podczas kontroli drogowej w bagażniku passata policjanci ujawnili 4 tysiące paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy, broń gazową kaliber 9 mm z podpiętym magazynkiem z amunicją oraz 3 maczety.

Uszczuplenie Skarbu Państwa wyniesie prawie 60 tysięcy złotych. Właściciel kontrabandy chciał załatwić sprawę na własną rękę. Złożył policjantom obietnicę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. 22-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, o jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

Przypomnijmy, że posiadanie i przewożenie wyrobów akcyzowych które powinny być oznaczone polskimi skarbowymi znakami akcyzy, grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3. Za nielegalne posiadanie broni grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast za obietnicę udzielenia osobie pełniącej funkcję publiczną korzyści majątkowej lub osobistej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat

(KWP w Lublinie / mg)

 

Powrót na górę strony