Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mają na koncie ponad 40 zniszczeń elewacji budynków

Data publikacji 19.02.2014

Wrocławscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o zniszczenie elewacji jednego z budynków na terenie miasta. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy za pomocą farby w sprayu uszkodzili w ten sposób kilkadziesiąt obiektów w różnych częściach Wrocławia. Straty, jakie spowodowali, liczone są w dziesiątkach tysięcy złotych. Teraz obaj za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za zniszczenie mienia podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policyjni wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali na gorącym uczynku dwóch młodych mężczyzn, w wieku 25 i 26 lat, mieszkańców Wrocławia, którzy malowali farbą w sprayu elewację jednego z obiektów w dzielnicy Śródmieście. Jeden z zatrzymanych stał na czatach, a drugi malował farbą elewację.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze pionu kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu ustalili, że zatrzymani mają na swoim koncie o wiele więcej podobnego typu czynów. Na podstawie zebranych materiałów, ich szczegółowej analizy oraz dodatkowych sprawdzeń charakterystycznych napisów, nanoszonych przez sprawców na elewacjach, policjanci ustalili, że na terenie całego miasta takich uszkodzeń może być nawet kilkadziesiąt.

Na podstawie dokładnej weryfikacji zgromadzonych informacji funkcjonariusze udowodnili na chwilę obecną zatrzymanym co najmniej ponad 40 takich czynów. Jak wynika ze wstępnych szacunków, sprawcy swoim działaniem spowodowali straty na kwotę około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cały czas policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy, pokrzywdzonych oraz sprawdzają, czy zatrzymani nie popełnili jeszcze innych tego typu przestępstw. Trwają również czynności mające na celu ustalenie dokładnej kwoty zniszczeń. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu na wrocławskim Ołbinie.

Starszy mężczyzna nie był w przeszłości notowany, natomiast 25-latek, jako osoba nieletnia, miał już na koncie podobne zniszczenia mienia. Podejrzani będą teraz odpowiadać za swoje czyny przed sądem. Za uszkodzenie mienia grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony