Aktualności

Zatrzymany za kradzieże paliwa z ciężarówek

Data publikacji 20.02.2014

Nawet 10 lat pozbawienia wolności może grozić młodemu mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z Dzierżoniowa, który z zaparkowanych samochodów ciężarowych kradł paliwo. Jak ustalili policjanci sprawca w przeciągu trzech miesięcy włamał się do, co najmniej 9 pojazdów, z których ukradł 1500 litrów oleju napędowego. Do baków zaparkowanych ciężarówek, złodziej włamywał się w nocy.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali 18-letniego mężczyznę, podejrzanego o szereg włamań i kradzieży paliwa z samochodów. Policjanci pracowali nad tą sprawą po tym, jak w ostatnim czasie otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach paliwa z zaparkowanych aut ciężarowych.

W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze ustalili, kto może dopuszczać się tych czynów. Okazało się, że kradzieży dokonywał 18-letni mieszkaniec Dzierżoniowa. Kryminalni ustalili, że młody mężczyzna od listopada ubiegłego roku włamał się do co najmniej 9 ciężarówek, pozostawionych na parkingach na terenie miasta. Ukradł łącznie co najmniej 1500 litrów paliwa, drugie tyle usiłował ukraść, lecz nie udało mu się to z powodu zamontowania w tych autach zabezpieczeń antywłamaniowych.

Łączna wartość strat powstała w wyniku jego przestępczego procederu to ponad 8200 złotych. Mężczyzna skradzione paliwo sprzedawał po zaniżonej cenie różnym osobom.

Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym, gdzie dokładnie trafiało paliwo oraz jaka była ostatecznie skala przestępczej działalności 18-latka.

Za włamanie i kradzież grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

 

Powrót na górę strony