Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawierał fikcyjne umowy na zakup samochodów

Data publikacji 20.02.2014

Kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podrabianie umów kupna sprzedaży samochodów. Z informacji policjantów wynika, że Łukasz K., posługując się danymi innej osoby i fałszując jej podpis, zakupił nielegalnie aż siedem pojazdów. Wczoraj 23-latek usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Kryminalni z mokotowskiej komendy uzyskali informację, że na terenie Warszawy może mieć miejsce nielegalny proceder. Jak ustalili policjanci, osoba posługująca się cudzymi danymi, wykorzystywała je w umowach kupna sprzedaży samochodu, podrabiając na nich podpisy. W ten sposób nabywała samochody, które prawdopodobnie przeznaczone były do rozbiórki, a zysk ze sprzedaży ich części trafiał do kieszeni sprawców.

Kiedy do komendy zgłosił się mężczyzna, którego danymi posłużono się w ten sposób, policjanci przystąpili do działania. W rejonie ulicy Merliniego zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. W samochodzie należącym do Łukasza K. policjanci znaleźli teczkę z różnymi umowami oraz 10 tys. złotych. 23-latek trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili, że mężczyzna przez cztery miesiące podrobił aż siedem takich umów na zakup samochodów różnych marek. Wczoraj 23-latek usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar 10 tys. złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony