Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za przestępstwa, które popełnili

Data publikacji 20.02.2014

Sąd tymczasowo aresztował zatrzymanego przez policję 31-latka, któremu zarzuca się usiłowanie zabójstwa. Funkcjonariusze dotarli także do jego kuzyna, który odpowie za paserstwo skradzionego po zdarzeniu laptopa.

17 lutego 2014 roku policjanci z  Wydziału Kryminalnego  IV Komisariatu w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn mających związek z usiłowaniem zabójstwa 53-letniego mieszkańca dzielnicy Polesie. Do wydarzeń doszło wieczorem,14 lutego 2014 roku . Wówczas ofiara i sprawcy spożywali wspólnie alkohol. Wywiązała się kłótnia. 31-letni napastnik zażądał od gospodarza pieniędzy tytułem rzekomych rozliczeń finansowych.  Później agresor w mieszkaniu pokrzywdzonego zranił mu nożem twarz,  a następnie zadał kilka ciosów w plecy. Jak ustalili śledczy rówieśnik, z którym napastnik przyszedł do gospodarza, próbował rozdzielić zwaśnione strony. Ostatecznie sprawca wyszedł, zabierając laptopa o wartości ponad 2 tys. złotych. 

O zdarzeniu policjanci zostali powiadomieni następnego dnia rano. Bazując na szczątkowych danych dotyczących sprawców, wytypowali dwóch 31-letnich kuzynów notowanych już wcześniej za konflikty z prawem. Obaj nie przebywali w miejscach zameldowania. 17  lutego 2014 roku, niemalże w tym samym  czasie, funkcjonariusze dotarli do mieszkań przy ulicy Legionów i Okrzei, gdzie zatrzymani zostali dwaj podejrzewani. 

Na bazie zebranego materiału dowodowego Michał B. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz kradzieży laptopa, natomiast jego kuzyn zarzuty paserstwa tego komputera. Główny sprawca, 19 lutego 2014 roku, na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź-Polesie został tymczasowo aresztowany na najbliższe trzy miesiące.

(KWP w Lublinie / mg)

 

Powrót na górę strony