Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali oszustów

Data publikacji 23.02.2014

Starachowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 49 lat podejrzewanych o oszustwa metodą na tzw. „wnuczka”. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny starachowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że do kobiety zatelefonował nieznany mężczyzna podając się za wnuczka, który jak oświadczyła, próbuje ją oszukać. W rozmowie mężczyzna przekonywał, że spowodował wypadek samochodowy, w którym poważnie ucierpiała kobieta i potrzebuje pieniędzy, aby załatwić tę sprawę.

Sprawca prosił o kwotę 30 tysięcy złotych. Dodał również, że na miejsce przekazania pieniędzy przyjdzie jego kolega.  Pokrzywdzona o tym fakcie powiadomiła mundurowych. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy zatrzymali 49-letniego mieszkańca Starachowic.

Tego samego dnia dyżurny otrzymał zgłoszenie, że do 61-latki zatelefonował mężczyzna, podając się za jej syna i oświadczył, że miał wypadek samochodowy i potrzebuje 20 tysięcy złotych. Kobieta zorientowała się, że może to być oszustwo i powiadomiła Policję. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna, który przyszedł na miejsce przekazania pieniędzy to 37-letni mieszkaniec Starachowic. Zatrzymali 37-latka w miejscu zamieszkania.

Obaj mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Złożą wyjaśnienia w tej sprawie. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. 

KWP Kielce / ik

Film Zatrzymali oszustów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymali oszustów (format flv - rozmiar 501.98 KB)

Powrót na górę strony