Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za oszustwo

Data publikacji 24.02.2014

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy na Bielanach zatrzymali 30-letnią Ewelinę S. Kobieta dopuściła się oszustwa polegającego na wynajęciu za pośrednictwem Internetu lokalu, do którego nie posiadała żadnych praw. Ponadto 30-latka była poszukiwana związku z innymi oszustwami dokonanymi za pośrednictwem Internetu. Ewelina S. po zatrzymaniu usłyszała zarzut oszustwa. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczości gospodarczą bielańskiej komendy uzyskali informację o kobiecie, która za pośrednictwem Internetu wynajmuje fikcyjne mieszkania na terenie Warszawy.

Funkcjonariusze w wyniku podjętych działań ustalili, że osobą tą jest 30-letnia Ewelina S. Natomiast jedna z zamieszczonych przez kobietę w Internecie ofert wynajęcia mieszkania dotyczy lokalu przy ul. Szubińskiej na Bielanach. 30-latka, nie posiadając żadnych praw do lokalu, przyjęła od osoby chcącej wynająć mieszkanie 800 złotych, twierdząc, że jest jego właścicielką.

Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do działania. W wyniku szeregu podjętych czynności operacyjnych doprowadzili do ustalenia miejsca pobytu Eweliny S., a następnie jej zatrzymania. W toku dalszych czynności ustalono, że kobieta poszukiwana jest także przez prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu w związku z toczącym się przeciwko niej postępowaniem o inne oszustwa internetowe.

30-latka po zatrzymaniu trafiła do policyjnego aresztu, a następnie usłyszała zarzut oszustwa. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony