Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zagroził, że skoczy z zapory

Data publikacji 25.02.2014

Policjanci z Jeleniej Góry nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez mężczyznę, który zamierzał skoczyć z zapory do rzeki. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy oraz podjętym negocjacjom udało się nakłonić mężczyznę do samodzielnego zejścia i oddania się w ręce Policji.

22 lutego br. kilkanaście minut po północy do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zadzwonił mężczyzna i oświadczył, że dość ma życia i chce popełnić samobójstwo, po czym rozmowa się urwała.

Dyżurny ustalił miejsce pobytu mężczyzny i wysłał tam policjantów, którzy rozpoczęli poszukiwanie desperata. Funkcjonariusze znaleźli go na zaporze w Jeleniej Górze – Cieplicach. 36-latek zagroził, że skoczy z wysokości około 15 metrów do rzeki. W związku z tą sytuacją na miejsce skierowano policyjnych negocjatorów, pogotowie ratunkowe i strażaków. Negocjatorzy podjęli z nim rozmowę i próbowali odwieść od zamiaru targnięcia się na życie. Po około 3 godzinach udało im się nakłonić mężczyznę do zejścia i oddania się w ręce policjantów. Okazało się, że 36-latek jest nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2 promile. Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia, a następnego dnia przekazano go pod opiekę lekarzy.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony