Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy wnuczek zatrzymany

Data publikacji 25.02.2014

Dzięki rozsądkowi i zimnej krwi starszego pana, kolejny fałszywy wnuczek został zatrzymany przez krakowskich policjantów. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa, za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystąpili z wnioskiem o tymczasowy areszt.

Pod koniec zeszłego tygodnia oficer dyżurny krakowskiej policji odebrał telefon od starszego mężczyzny, który twierdził, że właśnie skontaktowała się z nim oszustka podająca się za jego synową, która chciała "pożyczyć" 35 tys. złotych.

Jak się okazało, 84-letni mężczyzna miał niedawno bardzo podobną sytuację , kiedy próbowano go w ten sam sposób oszukać. Dlatego też  od razu wiedział, że ma do czynienia z przestępcami.  Mężczyzna celowo przeciągał rozmowę i prosił o ponowny  kontakt,  nie dając po sobie poznać, że zorientował się w oszustwie.  Zaraz też skontaktował się z policjantami,  ustalając plan działania.  Jakiś czas później  oszustka  skontaktowała się  ponownie, informując, że około godz. 18 po pieniądze przyjdzie jej znajomy i prosząc o pozostawienie przygotowanych pieniędzy na wycieraczce.

Wcześniej, przed 18, w mieszkaniu starszego pana oraz na klatce schodowej  kamienicy przy Al. Słowackiego  pojawili się policjanci z I komisariatu policji w Krakowie. Natomiast 84-letni mężczyzna wspólnie z policjantami rozpoczął przygotowanie paczki z pieniędzmi – do pakunku włożył równo pocięte gazety.

Kiedy paczkę podjął młody mężczyzna, został natychmiast zatrzymany przez czekających na niego policjantów.

Sprawca ma 30 lat, pochodzi z  Krakowa i - jak się okazuje - obecnie w sądzie toczy się przeciwko niemu sprawa dokładnie o to takie samo przestępstwo.

Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa, za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Policja wystąpiła z wnioskiem o tymczasowy areszt.

(KWP w Krakowie / mg)

 

Powrót na górę strony