Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląska-saksońska policyjna grupa "NYSA" uderza w przestępczość rowerową

Data publikacji 27.02.2014

Rozbite 3 grupy przestępcze, odzyskanych kilkadziesiąt skradzionych rowerów o wartości ponad 100 tysięcy złotych, 14 osób zatrzymanych - to efekty działań policyjnej grupy NYSA, zajmującej się zwalczaniem przestępczości na obszarach przygranicznych. Łupem grup przestępczych padały rowery o znacznej wartości, kradzione po stronie polskiej i niemieckiej.

Funkcjonariusze polsko-niemieckiej policyjnej grupy NYSA od początku bieżącego roku prowadzili działania wymierzone w osoby podejrzewane o przestępczość przeciwko mieniu na obszarach przygranicznych, po polskiej i niemieckiej stronie. W efekcie prowadzonych działań i związanych z nimi realizacji policjanci rozbili 3 grupy przestępcze trudniące się przede wszystkim kradzieżami rowerów. Zatrzymano łącznie 14 mężczyzn podejrzanych o kradzieże i paserstwa jednośladów. Ich łupem padały głównie rowery o znacznej wartości.

Policjanci z grupy NYSA, prowadząc czynności w tych sprawach, sprawdzali m.in. posesje na terenie województwa dolnośląskiego i lubuskiego, co do których mieli podejrzenia, że mogą tam być przechowywane przedmioty pochodzące z kradzieży. Tylko na jednej z nich, po wejściu do pomieszczenia gospodarczego, funkcjonariusze znaleźli kilkanaście rowerów, gdzie już po wstępnym sprawdzeniu okazało się, że pochodzą one z kradzieży dokonywanych na terenie przygranicznym, po stronie polskiej i niemieckiej.

Kolejne miejscowości i kolejne przeszukania to ponownie ujawniane kradzione jednoślady. To także kolejni zatrzymani. Ostatnio także funkcjonariusze operacyjni z Bogatyni rozbili „dziuplę”, w której znajdowały się rowery pochodzące z kradzieży.

Na chwilę obecną policjanci odzyskali kilkadziesiąt rowerów o wartości ponad 100 tys. złotych. Funkcjonariusze w dalszym ciągu szczegółowo wyjaśniają wszelkie okoliczności tych spraw, m.in. ustalają, czy zatrzymani mężczyźni mają na koncie jeszcze inne przestępstwa.

(KWP ww Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony