Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilkaset sztuk podrabianej odzieży

Data publikacji 27.02.2014

Dzięki skutecznej pracy operacyjnej krośnieńscy policjanci, na co dzień zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą, zabezpieczyli ponad 360 sztuk odzieży z podrobionymi znakami, której wartość rynkowa to niemal 130 tys. złotych.

Policjanci pracujący w wydziałach do walki z przestępczością gospodarczą zajmują się ujawnianiem przestępstw o charakterze podatkowym, przemytniczym, naruszaniem praw autorskich czy fałszowaniem pieniędzy. Jednym z wielu realizowanych zadań jest także zwalczanie procederu wprowadzania i sprzedaży odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. Skuteczne działania w tym zakresie przeprowadzili w tym tygodniu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Dzięki pracy operacyjnej krośnieńskich policjantów udało się ustalić, że w Gubinie, na jednym z targowisk, znajduje się odzież, która mimo że przypomina oryginalną, wcale nią nie jest. We wtorek (25.02.14) policjanci udali się w ustalone miejsce. Na gubińskim bazarze, na dwóch stanowiskach handlowych, zabezpieczyli łącznie ponad 360 sztuk odzieży. W większości były to ubrania sportowe znanych, światowych marek, które kupić można w autoryzowanych punktach sprzedaży. Ujawnione na bazarze co prawda przypominały swoim wyglądem te sklepowe, jednak wszystkie miały podrobione znaki towarowe. Po sprawdzeniu okazało się, że wartość zabezpieczonej odzieży to niemal 130 tys. złotych. Na takie właśnie straty zostali narażeni producenci.
 
Na stanowiskach handlowych zatrzymano dwóch mężczyzn. 40- i 53-latek to mieszkańcy powiatu krośnieńskiego, którym po złożeniu wyjaśnień przedstawiono zarzut dotyczący złamania przepisów ustawy - prawo własności przemysłowej. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony