Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik

Data publikacji 27.02.2014

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiadają za kradzież w gminie Tarnowo Podgórne ciągnika rolniczego wartego 100 tys. złotych. Maszyna została odzyskana. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu w Tarnowie Podgórnym przyjęli w niedzielę 23 lutego zawiadomienie o kradzieży ciągnika rolniczego marki "Jonh Deere" o wartości ok 100 tys. złotych. Maszyna zniknęła z gospodarstwa na terenie gminy. Jeszcze tego samego dnia stróże prawa zatrzymali dwóch mężczyzn. To 19-latek, dotąd niekarany,  i 23-latek, który miewał już konflikty z prawem.

Młodszy został zatrzymany przez policjantów z Tarnowa Podgórnego, starszy wpadł w trakcie… kontroli drogowej na terenie Poznania. Mundurowi z Komisariatu Poznań Nowe Miasto prowadzili działania na drodze. Zatrzymali do kontroli jadący ciągnik rolniczy. W trakcie czynności okazało się, że maszyna została dopiero co skradziona, a siedzący za kierownicą 23-latek jedzie pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego 0,6 promila. Było to możliwe dzięki policyjnym systemom informatycznym. W chwili zarejestrowania skradzionego pojazdu informacja jest widoczna dla wszystkich funkcjonariuszy w kraju.

Po zatrzymaniu obaj podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald. Usłyszeli zarzut kradzieży maszyny rolniczej. Grozi im kara do 5 lat więzienia. Ciągnik został przekazany prawowitemu właścicielowi.

(KWP w Poznaniu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.42 MB)

Powrót na górę strony