Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice zatrzymani po wydarzeniach w Łomiankach

Data publikacji 28.02.2014

Policjanci Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 2 pseudokibiców podejrzewanych o udział w zbiegowisku. Wraz z innymi jego uczestnikami mężczyźni dopuścili się gwałtownego zamachu na osoby i mienie.

Przypomnijmy, 17 sierpnia 2013 r. pseudokibice jednej z warszawskich drużyn wtargnęli na boisko, przerywając rozgrywany mecz na stadionie klubu w Łomiankach. Wśród nich były również osoby, które zakłócały porządek i wobec nich podjęte zostały interwencje. Łącznie podczas zabezpieczenia policjanci zatrzymali trzynaście osób, w tym jedną osobę nieletnią. W chwili zatrzymania osoby te były nietrzeźwe. Miały od 1 do 2 promili alkoholu w organizmie.

Policjanci cały czas pracują nad ustaleniem osób, które podczas tego meczu naruszyły prawo. Na podstawie nowych informacji oraz typowań ustalili personalia kolejnych 10 mężczyzn, których wizerunki w porozumieniu z Prokuraturą Rejonową Warszawa-Żoliborz są opublikowane na stronie internetowej KSP.

Wczoraj policjanci zapukali do mieszkań w Warszawie i Żyrardowie, gdzie przebywali pseudokibice. Obaj nie kryli zaskoczenia. Zatrzymanym mężczyznom zarzuca się czynny udział w zbiegowisku i stosowanie przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej.

Obaj trafili już do prokuratury, która w obu przypadkach zastosowała policyjny dozór.

(KSP / mj)

Film Pseudokibice zatrzymani po wydarzeniach w Łomiankach

Opis filmu: pseudokibice

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Pseudokibice zatrzymani po wydarzeniach w Łomiankach (format flv - rozmiar 1.89 MB)

Powrót na górę strony