Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 15 podejrzanych o handel narkotykami

Data publikacji 28.02.2014

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 15 osób podejrzanych o handel narkotykami. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 5 kg narkotyków. Za posiadanie narkotyków i handel nimi na dużą skalę grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego, w uzgodnieniu z Prokuratorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prowadzącym śledztwo, kilka dni temu przeprowadzili akcję zatrzymania handlarzy narkotyków. W realizacji sprawy uczestniczyli także funkcjonariusze KWP Poznań i Grupa Realizacyjna KMP w Poznaniu. Policjanci zostali podzieleni na kilkanaście zespołów i równocześnie wkroczyli do mieszkań wytypowanych osób. Głównie byli to mieszkańcy Jarocina i okolicznych miejscowości.

W trakcie przeszukania domów i obiektów, którymi dysponowali podejrzani, funkcjonariusze znaleźli około 2,5 kg amfetaminy, około 2 kg marihuany oraz haszysz. Na poczet ewentualnych kar funkcjonariusze zabezpieczyli majątek należący do podejrzanych o wartości około 74 tys. zł. Trzech najważniejszych podejrzanych na wniosek policji i prokuratury zostało tymczasowo aresztowanych przez poznański sąd.

Główni podejrzani rekrutowali się ze środowiska pseudokibiców. Niektórzy z nich występowali w sprawach karnych prowadzonych przez policję dotyczących kibicowskich ustawek i awantur stadionowych. Były także wobec nich stosowane zakazy stadionowe.

Funkcjonariusze zajmujący się sprawami narkotykowymi zdobyli informacje wskazujące na mieszkańców Jarocina przy okazji innej podobnej sprawy, którą zajmowali się wiosną 2012 roku. Z tych informacji wynikało, że podejrzani zaopatrywali się w większe ilości różnych rodzajów narkotyków, a następnie rozprowadzali je przez sieć drobniejszych dilerów. Narkotyki trafiały do odbiorców w Jarocinie i okolicznych miejscowościach. W tej sprawie pojawił się również wątek paserstwa kradzionych samochodów francuskich marek.

Sprawa prowadzona przez policjantów CBŚ i Prokuraturę Okręgową w Poznaniu to kolejne śledztwo, podczas którego skutecznie ścigani są handlarze narkotyków. Od początku pierwotnej sprawy zrealizowanej w kwietniu 2012 roku przez wyłączone postępowania do odrębnych śledztw zarzuty dopuszczenia się poważnych przestępstw usłyszało 103 podejrzanych. Śledczy łącznie przedstawili im ponad 500 zarzutów. Policjanci CBŚ odzyskali od przestępców mienie o wartości około 7 mln zł.

(KWP w Poznaniu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.05 MB)

Film Zatrzymano 15 podejrzanych o handel narkotykami

Opis filmu: cbś, narkotyki, pseudokibice

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymano 15 podejrzanych o handel narkotykami (format flv - rozmiar 9.05 MB)

Powrót na górę strony