Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli oszustwu

Data publikacji 28.02.2014

Prudniccy kryminalni zatrzymali 2 mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie oszustwa na tzw. słupa. Podejrzani, za pośrednictwem podstawionej osoby, zamierzali zakupić sprzęt RTV. Policjanci zapobiegli transakcji. Zatrzymanym grozi do lat 8 więzienia.

Wczoraj (26 lutego) około godziny 11:30 prudniccy kryminalni zatrzymali osobowego opla astrę, którym jechały trzy osoby. Funkcjonariusze mieli informacje, z których wynikało, że dwóch mężczyzn podróżujących tym samochodem może próbować dokonać oszustwa.

Policjanci szybko ustalili, że 31-latek z Brzegu oraz 38-latek z Kamiennej Góry przyjechali do Prudnika, żeby zakupić drogi sprzęt RTV w systemie ratalny na podstawiona osobę, tzw. słupa. Za niewielką opłatą, niewspółmierną do zobowiązań wobec banku, podstawiona osoba miał podpisać umowę zobowiązującą go do spłaty kredytu. Zakupiony sprzęt RTV miał tak naprawdę trafić w ręce oszustów. Osoba, którą oszuści wybierają na „słupa”, zwykle nie ma świadomości dotyczącej zobowiązań, na jakie się godzi. Tak też było w tym przypadku. Trzecim mężczyzną jadącym w samochodzie był 50-letni mieszkaniec Prudnika, którego mężczyźni nakłonili do zakup sprzętu RTV.

Podczas kontroli funkcjonariusze ustalili, że 31-letni kierujący nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto stan techniczny pojazdu praktycznie eliminował go z dalszego użytkowania. Oprócz kilkusetzłotowego mandatu, jakim policjanci ukarali kierowcę, został mu zatrzymany również dowód rejestracyjny pojazdu.

Policjanci zapobiegli transakcji i zatrzymali obu podejrzanych. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa. Śledczy zabezpieczyli ich samochód oraz 700 złotych na poczet przyszłych kar. Teraz grozi im do 8 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mg)

 

Powrót na górę strony