Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści na wnuczka zatrzymani przez kryminalnych z Bydgoszczy

Data publikacji 28.02.2014

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy namierzyli dwóch oszustów działających metodą na wnuczka. Sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku w momencie przekazywania wyłudzonych pieniędzy. Obaj usłyszeli już zarzuty, za co może im grozić do 8 lat więzienia. Policjanci ustalają czy inne tego typu przestępstwa to również ich sprawka.

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy nie ustają w rozpracowaniu oszustów działających metodą na wnuczka. Pomimo wielu apeli z naszej strony, skierowanych zwłaszcza do osób starszych, bo to na ich nieszczęściu bazują głównie sprawcy, nadal zdarzają się tego typu przestępstwa. Właśnie do oszustwa na wnuczka doszło w minioną środę (26.02.14) w Łodzi. Ofiarą szajki padła 82-latka, która uwierzyła w opowieści telefonicznego rozmówcy o kłopotach rzekomego krewnego i przekazała nieznajomemu 8 tys. zł. Nim jednak doszło do przestępstwa kryminalni z Bydgoszczy ustalili, że do przekazania wyłudzonych pieniędzy dojdzie na jednej z ulic Poznania. Tam właśnie, jeszcze tego samego dnia (26.02.14), kiedy doszło do przestępstwa w Łodzi, policjanci urządzili zasadzkę, w którą wpadli dwaj mężczyźni w wieku 23 i 27 lat. Zostali oni zatrzymani na gorącym uczynku. Przy jednym z nich funkcjonariusze znaleźli znaczną kwotę pieniędzy.

W toku śledztwa kryminalni ustalili ponadto, że zatrzymany 23-latek ma na swoim koncie jeszcze jedno tego typu przestępstwo. Jest on podejrzany o to, że w listopadzie ubiegłego roku wyłudził metodą na wnuczka 12,5 tys. zł od 77-letniej mieszkanki Torunia.

Wczoraj obaj sprawcy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty oszustwa. Może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Film Oszuści na wnuczka zatrzymani przez kryminalnych z Bydgoszczy

Opis filmu: oszustwa na wnuczka

Pobierz plik Oszuści na wnuczka zatrzymani przez kryminalnych z Bydgoszczy (format mp4 - rozmiar 4.52 MB)

Powrót na górę strony