Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dozór i poręczenie majątkowe za obietnicę udzielenia łapówki

Data publikacji 28.02.2014

Zatrzymaniem w policyjnym areszcie zakończyła się próba przekupienia funkcjonariusza publicznego z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie. 48-letni właściciel gruntów rolnych usłyszał już zarzut obietnicy udzielenia korzyści majątkowej pełniącemu funkcje publiczne pracownikowi ARiMR. Chciał go nakłonić do zawyżenia pomiarów działek rolnych, za które otrzymałby dopłatę z Unii Europejskiej.

O tym, że nie warto proponować łapówki funkcjonariuszowi publicznemu przekonał się 48-letni Artur Z., właściciel gruntów rolnych w m. Wiewiórki gm. Górowo Ił. Dwa dni temu oficer dyżurny bartoszyckiej policji otrzymał zgłoszenie od pracownika ARiMR o próbie przekupienia go. Skierowani na miejsce policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławieckim ustalili, że Artur Z. obiecał łapówkę pracownikowi agencji, który w tym czasie mierzył jego grunty rolne w zamian za to, że zawyży on obszar działek kwalifikujących się do uzyskania dopłat z Unii Europejskiej. 48-latek nie spodziewał się, że pracownik agencji odmówi przyjęcia łapówki i zgłosił ten fakt policjantom.

Materiał, który zebrali w tej sprawie górowscy policjanci dał podstawy do zatrzymania i przedstawienia zarzutu Arturowi Z. Również na ich wniosek prokurator zastosował wobec 48-latka dozór policji i poręczenie majątkowe. W najbliższym czasie odpowie on za ten czyn przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony