Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za nielegalne posiadanie broni, amunicji i materiałów wybuchowych

Data publikacji 28.02.2014

Policjanci z Pieniężna wspólnie z kryminalnymi z Braniewa zatrzymali 64-letniego Romana L., który posiadał bez wymaganego zezwolenia broń palną i amunicję. Policjanci zabezpieczyli łącznie 130 sztuk amunicji, proch strzelniczy, granaty, pociski przeciwpiechotne oraz 4 elementy broni. Roman L. był już wcześniej karany za to samo przestępstwo. Teraz grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Na początku tygodnia do Posterunku Policji w Pieniężnie zgłosili się przedstawiciele z orneckiego nadleśnictwa, informując o kradzieży zestawu monitorującego o wartości 3,5 tys. złotych.

Policyjne podejrzenia padły na mieszkańca gminy Pieniężno, który w swojej przeszłości miał już konflikt z prawem. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że 64-latek może posiadać nielegalnie broń.

W oparciu o posiadane informacje policjanci podjęli decyzję o przeszukaniu. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze, należące do Romana L. W trakcie przeszukania zabezpieczyli u 64-latka 130 sztuk amunicji, pociski przeciwpiechotne, 4 elementy broni, granaty oraz proch strzelniczy.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Z policyjnych ustaleń wynika, że Roman L. był już karany za to samo przestępstwo. Teraz po raz kolejny stanie przed sądem.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony