Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 28-latka z 3 kilogramami amfetaminy

Data publikacji 28.02.2014

Zambrowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ zatrzymali 28-latka oraz przejęli przewożone przez niego 3 kg amfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego w Białymstoku prowadzili działania przeciwko handlarzom narkotyków. W pobliżu Wyszomierza, na drodze krajowej nr 8, jadący w kierunku Zambrowa kierowca golfa zlekceważył podawane przez policjantów sygnały dźwiękowe i świetlne nakazujące mu zatrzymanie się. Kierowca gwałtownie przyspieszył, próbując uciec, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany.

W trakcie przeszukania pojazdu policjanci w bagażniku odnaleźli 2 foliowe torby, a w nich 3 kg amfetaminy. Dodatkowo kierowca posiadał przy sobie kilka gramów marihuany. Czarnorynkowa wartość przejętych narkotyków oszacowana została na kwotę nie mniejszą niż 120 tys. złotych. Zatrzymany 28-letni mieszkaniec Zambrowa usłyszał już zarzut udziału w obrocie znacznymi ilościami substancji odurzających, za co grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Zambrowie, który zadecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony