Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 4 seryjnych włamywaczy

Data publikacji 28.02.2014

Policjanci zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o serię włamań do samochodów. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani mieszkańcy Wejherowa i Gminy Wejherowo w nocy z 25 na 26 lutego br. pokonali zabezpieczenia 6 pojazdów, kradnąc elementy wyposażenia. Policjanci odzyskali większość ukradzionych przedmiotów, które niebawem zostaną zwrócone właścicielom. Kryminalni pracując nad sprawami innych kradzieży z włamaniem do samochodów w powiecie ustalili, że odpowiedzialnymi za te przestępstwa są także zatrzymani mężczyźni. Policjanci przedstawili im łącznie około 40 zarzutów.

W nocy z 25 na 26 lutego br. policjanci prewencji z Wejherowa i Redy zatrzymali w pościgu uciekający pojazd, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że w środku bmw siedziało czterech mężczyzn.

Podczas sprawdzania zatrzymanych funkcjonariusze zauważyli, że mężczyźni są bardzo podenerwowani. Mundurowi skontrolowali ich samochód i znaleźli w nim radioodtwarzacze samochodowe, CB radia, anteny, wzmacniacze, klucze, apteczki, śrubokręty, trójkąty, linki holownicze. Wszystkie te przedmioty pochodziły z kradzieży z włamaniem do samochodów. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Są mieszkańcami Wejherowa i Gminy Wejherowo w wieku od 18 do 24 lat.

Kryminalni pracując nad innymi sprawami podobnych kradzieży z włamaniem,  do jakich dochodziło w powiecie, ustalili, że odpowiedzialnymi za te przestępstwa są zatrzymani mężczyźni. Złodzieje od pewnego czasu w Wejherowie, Redzie i Rumi włamywali się do różnych samochodów i okradali je. Policjanci z wydziału kryminalnego wejherowskiej komendy zajmując się dalej tymi sprawami odzyskali i zabezpieczyli dodatkowo 40 radioodtwarzaczy samochodowych pochodzących najprawdopodobniej z różnych przestępstw. Na poczet przyszłych kar mundurowi zabezpieczyli samochód należący do jednego ze sprawców.

Zatrzymani mężczyźni wczoraj usłyszeli łącznie około 40 zarzutów. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

 

 

Powrót na górę strony