Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany sprawca napadu na banki

Data publikacji 03.03.2014

Policjanci poszukują mężczyzny podejrzanego o dwa napady na banki, do których doszło w grudniu 2013 i w lutym br. w Krakowie. Kamery monitoringu bankowego zarejestrowały wizerunek sprawcy. Osoby, które rozpoznają mężczyznę widocznego na zdjęciach proszone są o kontakt z prowadzącymi sprawę pod numerem telefonu 12 61 52 650, 12 61 52 665 lub 997 albo z najbliższą jednostką Policji.

Kamery monitoringu bankowego zarejestrowały wizerunek sprawcy dwóch napadów do jakich doszło w Krakowie w dniach 23 grudnia 2013 roku o godz. 18.50 (przy ulicy Spółdzielców) oraz 1 lutego br., około godz. 11.20 (przy ulicy Ćwiklińskiej).

Sprawca za każdym razem wchodził do placówki maskując twarz kapturem (w drugim przypadku także czapką), podchodził do pracownika z trzymanym w ręku przedmiotem przypominającym broń i żądał wydania pieniędzy. Kiedy sterroryzowany pracownik wydał gotówkę, napastnik opuszczał placówkę znikając w pobliskich uliczkach.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że w obydwu przypadkach sprawca wyglądał podobnie. Rysopis napastnika : wiek – około 30 lat, wzrost : 175-180 cm, średniej budowy ciała,  w chwili napadów ubrany w ciemną kurtkę sportową, niebieskie spodnie jeansowe, ciemne buty z białymi podeszwami. Miał także założone okulary korekcyjne – świadkowie jednego z napadów zapamiętali, że okulary były w czarnych oprawkach.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Podgórze. Prokurator wyraził zgodę na publikację wizerunku sprawcy utrwalonego zapisem monitoringu bankowego.

(KWP w Krakowie / mw)

Film Poszukiwany sprawca napadu na banki

Pobierz plik Poszukiwany sprawca napadu na banki (format mp4 - rozmiar 6.37 MB)

Powrót na górę strony