Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę napadu na kiosk

Data publikacji 03.03.2014

Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej wspólnie z policjantami z komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn do sprawy brutalnego napadu na właścicielkę kiosku w Nowym Porcie. Jeden z zatrzymanych był w przeszłości wielokrotnie karany. Cała sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci sprawdzają czy mają oni związek z innymi napadami na kioski, do których doszło w ostatnim czasie w Gdańsku. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Od czterech tygodni kryminalni Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wspólnie z funkcjonariuszami z komendy wojewódzkiej prowadzą intensywne działania dotyczące napadów na właścicieli kiosków. Zadaniem policjantów było jak najszybsze ustalenie i zatrzymanie sprawców. Funkcjonariusze przeprowadzili dokładną analizę zapisów z monitoringów, rozmawiali z mieszkańcami okolicznych budynków, docierali do świadków, sprawdzili każdą uzyskaną informację, każdy sygnał, który do nich trafił. Przeprowadzili również szereg działań operacyjnych. Ich praca szybko przyniosła oczekiwane efekty.

W piątek gdańscy kryminalni przy udziale antyterrorystów zatrzymali dwie osoby. Są to mieszkańcy Gdańska w wieku 23 i 33 lat. Młodszy to recydywista, w przeszłości wielokrotnie karany, m.in. za rozboje. W sobotę 33-latek został przesłuchany w charakterze podejrzewanego. Z kolei 23-letni gdańszczanin usłyszał zarzut brutalnego napadu na właścicielkę kiosku w Nowym Porcie. Tamtego dnia mężczyzna działając z innym sprawcą wtargnął do kiosku, opuścił rolety antywłamaniowe i zaatakował właścicielkę. Skrępowali jej ręce opaskami zaciskowymi, zakleili usta taśmą i dusili, chcąc w ten sposób wymusić informację o miejscu przechowywania gotówki. Ukradli pieniądze, papierosy i bilety. Łączna wartość strat szacowana jest na blisko 20 tys. zł.

W sobotę wspólnie z Prokuraturą Rejonową Gdańska Oliwa funkcjonariusze wnioskowali o zastosowanie wobec 23-latka tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do tego wniosku.

Policjanci przez cały czas pracują nad tymi sprawami. Sprawdzają, czy zatrzymani mają związek z pozostałymi napadami na kioski, do których doszło w ostatnim czasie na terenie Gdańska. Cała sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / pt)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.32 MB)

Powrót na górę strony