Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie policjantów i zakup nowoczesnego quada wraz ze specjalistycznym sprzętem dzięki funduszom unijnym

Data publikacji 03.03.2014

Wzmocnienie działań z dziedziny usług turystycznych i ochrony środowiska na pograniczu polsko-słowackim poprzez większą integrację i skuteczniejsze zapewnienie bezpieczeństwa przez służby porządkowe i ratownicze. To projekt realizowany przez Komendę Powiatową Policji w Nowym Targu. Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013.

Od 24 lutego br. (do 28 lutego br.) na terenie Republiki Słowacji w miejscowości Beszanowa, a także rejonu Tatr Wysokich, odbył się II etap szkolenia z zakresu jazdy quadem pod okiem instruktorów Grupy Podhalańskiej GOPR, w którym uczestniczyli policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu i Republiki Słowacji. Podczas szkolenia doskonalone były techniki jazdy w warunkach zimowych z wykorzystaniem napędu alternatywnego „ gąsienic”. Ponadto podczas szkolenia policjanci zostali zapoznani z technikami poruszania się na nartach w czasie akcji ratowniczej, w której jest wykorzystywany sprzęt specjalistyczny przez instruktorów GP GOPR.

Z budżetu projektu (sięgającego kwoty 42388 euro) zakupiony został quad wraz z gąsienicami, przyczepa służąca do transportu, gogle noktowizyjne, GPS oraz 6 kompletów odzieży specjalistycznej służącej do jazdy na quadzie.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony