Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podpalacza

Data publikacji 04.03.2014

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 22-latka podejrzewanego o dwa podpalenia w kamienicach. Do obu zdarzeń doszło w nocy z 2 na 3 marca 2014 roku. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 2.25, w wielorodzinnym budynku przy ulicy Głównej miał miejsce pierwszy pożar. Spaleniu uległy m.in. drewniane schody, stopiła się również instalacja wodno - kanalizacyjna. Ewakuowanych zostało wówczas 16 osób. W czasie trwania akcji gaśniczej o godzinie 3:30, mieszkaniec kolejnej, mieszczącej się kilka metrów dalej, kamienicy zaalarmował o następnym pożarze. Ogień miał swoje źródło na poddaszu budynku. Częściowemu nadpaleniu uległo ocieplenie zbiornika CO oraz deski poszycia dachowego. Z domu ewakuowano 8 osób.

Już z wstępnych ustaleń wynikało, że prawdopodobną przyczyną obu pożarów było podpalenie. Sytuacje zagrażały życiu i zdrowiu wielu osób. Policjanci natychmiast rozpoczęli typowania sprawcy. Jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych zatrzymali w miejscu zamieszkania podejrzanego, 22-letniego mieszkańca Tomaszowa. Mężczyzna był trzeźwy. Okazało się, że jest strażakiem ochotnikiem.

Mężczyźnie za sprowadzenia zagrożenia dla życia, zdrowia wielu osób, grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja