Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczenie Mistrzostw Świata w Leekkoatletyce

Data publikacji 05.03.2014

Kilkuset policjantów z pomorza bierze udział w zabezpieczeniu Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, które w weekend będą odbywać się w ERGO Arenie. W działania zaangażowani są policjanci ze wszystkich pionów. W dzień i w nocy funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, kibiców przyjezdnych oraz sportowców.

Nad bezpiecznym przebiegiem Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce czuwa kilkuset policjantów z Pomorza. Funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni są obecni na terenie miast organizatorów oraz na trasach dojazdowych. Policjanci w dzień i w nocy dbają o bezpieczeństwo zarówno kibiców, sportowców, jak i mieszkańców. Policjanci z ruchu drogowego służbę pełnią na ulicach miast ze szczególnym uwzględnieniem głównych tras dojazdowych aby zapewnić płynność ruchu. Funkcjonariusze zabezpieczają rejon wokół obiektu sportowego oraz dworce. Są też obecni w rejonie miejsc hotelowych.

Policjanci na bieżąco utrzymują kontakt z osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo imprezy ze strony organizatora, funkcjonariusze uczestniczyli w spotkaniach dotyczących zabezpieczenia imprezy. Aby kompleksowo zapewnić porządek i bezpieczeństwo w czasie Mistrzostw, gdańscy policjanci współpracują z innymi służbami, m.in. Żandarmerią Wojskową, Strażą Miejską, Strażą Graniczną, SOK oraz Izbą Celną.

Mistrzostwa to wspaniałe widowisko, czas wielkich sportowych emocji i wielu artystycznych atrakcji mające wielotysięczną widownię. Policjanci z doświadczenia wiedzą o tym, że na takich imprezach za zainteresowanymi sportem i dobrą zabawą gośćmi podążają złodzieje. Dlatego policjanci przypominają, aby zostawić dokumenty i większą gotówkę w hotelu, domu. Na pewno wielu kibiców będzie chciało upamiętnić sportową rywalizację zawodników z każdego zakątku globu. Pamiętajmy, aparaty, kamery, telefony komórkowe miejmy cały czas na oku, trzymajmy je w torbach, plecakach, nie z tyłu, ale przy klatce piersiowej.

Na chwilę obecną policjanci nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony