Aktualności

Policyjne zabezpieczenie lekkoatletycznych mistrzostw świata

Data publikacji 10.03.2014

Kilkuset policjantów zabezpieczało mistrzostwa świata w lekkoatletyce, które odbywały się w ERGO Arenie. Funkcjonariusze strzegli bezpieczeństwa mieszkańców, kibiców i sportowców nie tylko wokół obiektu i na trasach dojazdowych, ale praktycznie na całym terenie miast gospodarzy. Policjanci nie dopuścili do żadnych poważnych incydentów.

Nad bezpiecznym przebiegiem mistrzostw świata w lekkoatletyce czuwało kilkuset policjantów. Policjanci z wydziałów prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni obecni byli na terenie miast gospodarzy. W dzień i w nocy dbali o bezpieczeństwo zarówno kibiców, sportowców, jak i mieszkańców Gdańska i Sopotu. Aby zapewnić płynność ruchu, funkcjonariusze z ruchu drogowego służbę pełnili na wszystkich głównych trasach dojazdowych. Policjanci byli też obecni w rejonie miejsc hotelowych i na dworcach.

Mundurowi dbali o bezpieczeństwo z innymi służbami, m.in. Żandarmerią Wojskową, Strażą Miejską, Strażą Graniczną, SOK, Izbą Celną.

Policjanci nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

(KWP w Gdańsku / mg)

Film Policyjne zabezpieczenie lekkoatletycznych mistrzostw świata

Opis filmu: prewencja

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policyjne zabezpieczenie lekkoatletycznych mistrzostw świata (format flv - rozmiar 4.54 MB)

Powrót na górę strony