Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna wytwórnia krajanki tytoniowej

Data publikacji 12.03.2014

Zabezpieczone 82 kilogramy liści tytoniu oraz maszyny do cięcia to efekt wspólnych działań celników i policjantów. W tej sprawie zatrzymano również 37-latka, który odpowie teraz za przestępstwo karno-skarbowe. Straty, jakie poniósł Skarb Państwa w wyniku jego przestępczej działalności oszacowano na kwotę ponad 40 tys. złotych.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej w Świdnicy wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Wrocławia w wyniku prowadzonej realizacji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa karno-skarbowe. Zatrzymany to 37-letni mieszkaniec Świdnicy.

Podczas działań 11 marca 2014 roku funkcjonariusze w domu mężczyzny ujawnili i zabezpieczyli 82 kilogramy liści tytoniu oraz 4 kilogramy krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Policjanci zabezpieczyli także maszyny do cięcia tytoniu.

Jak oszacowano, starty na szkodę Skarbu Państwa wyniosły ponad 40 tys. złotych. Mężczyzna trafił prosto do policyjnego aresztu.

Za przestępstwo karno-skarbowe odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara wysokiej grzywny, a nawet pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony