Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania po meczu Legia - Jagiellonia

Data publikacji 13.03.2014

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców zatrzymali dzisiaj 12 mężczyzn w związku z bijatyką podczas meczu Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok. Najprawdopodobniej jeszcze dziś wszyscy zatrzymani usłyszą zarzuty m.in. udziału w bójce oraz zakłócenia przebiegu imprezy sportowej. Dodatkowo dwóch z nich będzie odpowiadało za rozbój.

Przypomnijmy, podczas przerwanego niedzielnego meczu (2.03.br) na stadionie przy ul. Łazienkowskiej pomiędzy Legią Warszawa a Jagiellonią Białystok, doszło do bijatyki. Sytuację na trybunach opanowali dopiero policjanci.

Po meczu policjanci zatrzymali 38 osób. Trzy z nich na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszały już zarzuty zakłócenia imprezy masowej oraz udziału w bójce. Sprawy rozpatrywane były w trybie przyspieszonym.

Zbierając informacje na temat zdarzenia oraz ustalając osoby uczestniczące w nim, stołeczni policjanci dotarli do kolejnych osób mogących brać udział w bójce. Dzisiaj rano w Warszawie, Wołominie oraz w Warce zatrzymano 12 osób w wieku od 18 do 42 lat. Wszyscy zatrzymani podejrzani są o czyn chuligański, udział w bójce, zakłócenie przebiegu imprezy sportowej oraz sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Dodatkowo policjanci ustalili, że dwóch z zatrzymanych mężczyzn może mieć związek z rozbojem, gdzie łupem napastników padł szalik oraz koszulki klubu sportowego „Jagiellonia”.

(KSP / mj)

Film Zatrzymania po meczu Legia - Jagiellonia

Opis filmu: pseudokibice

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymania po meczu Legia - Jagiellonia (format flv - rozmiar 7.85 MB)

Powrót na górę strony