Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarabiali na prostytucji - zostali zatrzymani

Data publikacji 13.03.2014

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwoje mieszkańców Poznania podejrzanych o czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Działalność przestępcza odbywała się w wynajmowanych na terenie Poznania mieszkaniach. Pokrzywdzonych kobiet jest kilkanaście. Zatrzymanym grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Pod koniec stycznia br. policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwoje mieszkańców Poznania, którzy zarabiali na uprawianiu prostytucji przez inne osoby. W wynajmowanych na terenie Poznania mieszkaniach sprawcy organizowali agencje towarzyskie. Zatrzymani pośredniczyli w kontaktach pomiędzy osobami świadczącymi usługi seksualne a klientami. Ponadto pełnili kontrolę nad prostytutkami, weryfikacją klientów oraz rozliczeniami pieniężnymi.

Od co najmniej początku 2012 roku podejrzane osoby w wieku 23 i 30 lat wynajmowały różne mieszkania na terenie Poznania. Organizowały w nich agencje towarzyskie i  czerpały korzyści majątkowe z cudzego nierządu. Niektórzy wynajmujący po zorientowaniu się o przeznaczeniu mieszkania wypowiadali umowy najmu.

W wyniku śledztwa funkcjonariusze ujawnili szereg dowodów świadczących o działalności przestępczej zatrzymanych osób. Na miejscu przeszukań zabezpieczono majątek na łączną wartość 66 tys. zł. Na chwilę obecną pokrzywdzonych jest kilkanaście kobiet. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań związanych z tą sprawą.

Podejrzani usłyszeli zarzuty czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby, z którego uczyniły sobie źródło stałego dochodu oraz gróźb karalnych. Zostali tymczasowo aresztowani na 2 miesiące. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań-Nowe Miasto. Zatrzymanym grozi kara do 4,5 roku więzienia.

(KWP w Poznaniu / mj)

Film Zarabiali na prostytucji - zostali zatrzymani

Opis filmu: CBŚ, prostytucja, agencje towarzyskie


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zarabiali na prostytucji - zostali zatrzymani (format flv - rozmiar 5.2 MB)

Powrót na górę strony